Shqip » Lituanisht   i madh – i vogёl


68 [gjashtёdhjetёetetё]

i madh – i vogёl

-

68 [šešiasdešimt aštuoni]

didelis – mažas (Antonimai)

68 [gjashtёdhjetёetetё]

i madh – i vogёl

-

68 [šešiasdešimt aštuoni]

didelis – mažas (Antonimai)

Kliko për të parë tekstin:   
Shqiplietuvių
i madh dhe i vogёl di----- i- m---s
Elefanti ёshtё i madh. Dr------ y-- d------.
Miu ёshtё i vogёl. Pe-- y-- m---.
   
i errёt dhe i çelёt ta---- i- š-----s
Nata ёshtё e errёt. Na---- y-- t----.
Dita ёshtё me dritё. Di--- y-- š-----.
   
i vjetёr dhe i ri se--- i- j----s
Gjyshi ynё ёshtё shumё i vjetёr. Mū-- s------ y-- l---- s----.
Para 70 vjetёsh ai ishte akoma i ri. Pr--- s-------------- m--- j-- b--- d-- j-----.
   
i bukur dhe i shёmtuar gr---- i- b-----s
Flutura ёshtё e bukur. Dr------ y-- g-----.
Merimanga ёshtё e shёmtuar. Vo--- y-- b------.
   
i trashё dhe i hollё st---- i- p----s
Njё grua 100 kile ёshtё e shёndoshё. Mo------ s-------- 100 (š----) k--------- y-- s----.
Njё burrё 50 kile ёshtё i dobёt. Vy---- s--------- 50 (p-----------) k--------- y-- p-----.
   
i shtrenjtё dhe i lirё br----- i- p---s
Makina ёshtё e shtrenjtё. Au--------- y-- b------.
Gazeta ёshtё e lirё. La-------- y-- p----.