Shqip » Lituanisht   Lidhёza bashkёrenditёse


98 [nёntёdhjetёetetё]

Lidhёza bashkёrenditёse

-

98 [devyniasdešimt aštuoni]

Poriniai jungtukai

98 [nёntёdhjetёetetё]

Lidhёza bashkёrenditёse

-

98 [devyniasdešimt aštuoni]

Poriniai jungtukai

Kliko për të parë tekstin:   
Shqiplietuvių
Udhёtimi ishte i bukur, por i lodhshёm. Ke----- n--- / k-- i- b--- g----- b-- p-- d--- v---------.
Treni ishte i pёrpiktё, por plot. Tr------- n--- / k-- i- a---- l----- b-- b--- p-- p-----.
Hoteli ishte i rehatshёm, por i shtrenjtё. Vi------- n--- / k-- i- b--- j------ b-- p-- b------.
   
Ai merr ose autobusin ose trenin. Ji- v------ a--- a-------- a--- t--------.
Ai vjen ose sot nё mbrёmje ose nesёr nё mёngjes. Ji- a----- a--- š------- v------ a--- r---- r---.
Ai banon ose te ne ose nё hotel. Ji- g----- a--- p-- m--- a--- v---------.
   
Ai flet spanjisht dhe anglisht. Ji k---- t--- / i- i---------- t--- / i- a--------.
Ajo ka jetuar si nё Madrid ashtu edhe nё Londёr. Ji g----- t--- / i- M------- t--- / i- L------.
Ajo njeh si Spanjёn ashtu edhe Anglinё. Ji p------ t--- / i- I-------- t--- / i- A------.
   
Ai nuk ёshtё vetёm budalla por edhe dembel. Ji- n- t-- k------- b-- i- t-------.
Ajo nuk ёshtё vetёm e bukur por edhe inteligjente. Ji n- t-- g----- b-- i- p-------.
Ajo nuk flet vetёm gjermanisht por edhe frëngjisht. Ji k---- n- t-- v-------- b-- i- p-----------.
   
Unё nuk luaj as piano as kitare. (A-) n----- g---- n-- p------- n-- g-----.
Unё nuk mund tё kёrcejё as vals as samba. (A-) n----- š---- n-- v----- n-- s-----.
S’dua as operёn as baletin. (A-) n------- n-- o------ n-- b-----.
   
Sa mё shpejt tё punosh, aq mё shpejt je gati. Ku- g------- (t-) d------ t-- a------- b-----.
Sa mё shpejt tё vish, aq mё shpejt mund tё shkosh. Ku- a------- (t-) a------ t-- a------- g----- i-----.
Sa mё tepёr tё plakesh, aq mё pak e vret mendjen. Ku- l----- s------ t-- l----- m---- p-------.