Shqip » Maqedonisht   Stinёt dhe moti


16 [gjashtёmbёdhjetё]

Stinёt dhe moti

-

16 [шеснаесет]
16 [schesnaeset]

Годишни времиња и временски услови
Godischni wremiɲa i wremenski uslowi

16 [gjashtёmbёdhjetё]

Stinёt dhe moti

-

16 [шеснаесет]
16 [schesnaeset]

Годишни времиња и временски услови
Godischni wremiɲa i wremenski uslowi

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipмакедонски
Kёto janё stinёt e vitit: Ов- с- г-------- в-------
O-- s- g---------- w------:
pranvera, vera пр----- л---
p------ l--o
vjeshta dhe dimri. ес--- з---.
e---- s---.
   
Vera ёshtё e nxehtё. Ле---- е ж----.
L----- j- s--------.
Nё verё dielli shkёlqen. Во л--- с------ г---.
W- l--- s------- g---.
Nё verё dalim shёtitje me qejf. Во л--- о---- с- з---------- д- ш-----.
W- l--- o---- s- s---------- d- s-------.
   
Dimri ёshtё i ftohtё. Зи---- е с------.
S----- j- s------.
Nё dimёr bie borё ose shi. Во з--- с---- и-- в---.
W- s--- s------ i-- w---.
Nё dimёr rrimё nё shtёpi me qejf. Во з----- о--------- с- з---------- д---.
W- s----- o--------- s- s---------- d---.
   
Ёshtё ftohtё. Ст----- е.
S------ j-.
Bie shi. Вр-- д---.
W--- d-----.
Fryn erё. Ве------- е.
W-------- j-.
   
Ёshtё ngrohtё. То--- е.
T---- j-.
Ёshtё ditë me diell. Со----- е.
S--------- j-.
Ёshtё kohё e kthjellёt. Ве--- е.
W---- j-.
   
Si ёshtё moti sot? Ка--- е в------ д----?
K---- j- w------ d----?
Sot ёshtё ftohtё. Де--- е с------.
D---- j- s------.
Sot ёshtё ngrohtё. Де--- е т----.
D---- j- t----.