Shqip » Maqedonisht   Nё shtёpi


17 [shtatёmbёdhjetё]

Nё shtёpi

-

17 [седумнаесет]
17 [sedumnaeset]

Во куќа
Wo kuca

17 [shtatёmbёdhjetё]

Nё shtёpi

-

17 [седумнаесет]
17 [sedumnaeset]

Во куќа
Wo kuca

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipмакедонски
Kёtu ёshtё shtёpia jonё. Ев- ј- н----- к---.
E-- ј- n------- k---.
Lart ёshtё çatia. Го-- е п-------.
G--- j- p-------.
Poshtё ёshtё bodrumi. До-- е п-------.
D--- j- p-------.
   
Mbrapa shtёpisё ёshtё kopshti. По---- к----- и-- г------.
P----- k----- i-- g------.
Para shtёpisё nuk ka rrugё. Пр-- к----- н--- у----.
P--- k----- n--- u-----.
Pranё shtёpisё ka pemё. По---- к----- и-- д----.
P----- k----- i-- d----.
   
Kjo ёshtё banesa ime. Ев- г- м---- с---.
E-- g- m---- s---.
Kjo ёshtё kuzhina dhe banjoja. Ов-- с- к------ и б-----.
O--- s- k------ i b-----.
Atje ёshtё dhoma e ndenjes dhe dhoma e gjumit. Та-- с- д------- с--- и с------- с---.
T--- s- d------- s--- i s------- s---.
   
Dera e shtёpisё ёshtё e mbyllur. Вл------ в---- е з--------.
W------- w---- j- s--------.
Por dritaret janё tё hapura. Но п--------- с- о-------.
N- p---------- s- o-------.
Sot ёshtё nxehtё. Де--- е ж----.
D---- j- s--------.
   
Ne shkojmё nё dhomёn e ndenjes. Ни- о---- в- д------- с---.
N-- o---- w- d------- s---.
Atje ёshtё njё divan dhe njё kolltuk. Та-- и-- е--- с--- и е--- ф-----.
T--- i-- j---- s--- i j---- f------.
Uluni! Се------
S------!
   
Atje ёshtё kompjuteri im. Та-- с--- м---- к--------.
T--- s--- m---- k--------.
Atje ёshtё magnetofoni im. Та-- с--- м---- с----- у---.
T--- s--- m---- s----- u---.
Televizori ёshtё i ri fare. Те--------- е с----- н--.
T---------- j- s----- n--.