Shqip » Maqedonisht   Bisedё e shkurtёr 2


21 [njёzetenjё]

Bisedё e shkurtёr 2

-

21 [дваесет и еден]
21 [dwaeset i jeden]

Мал разговор 2
Mal rasgowor 2

21 [njёzetenjё]

Bisedё e shkurtёr 2

-

21 [дваесет и еден]
21 [dwaeset i jeden]

Мал разговор 2
Mal rasgowor 2

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipмакедонски
Nga vini? Од к--- д------?
O- k--- d------?
Nga Bazeli. Од Б----.
O- B----.
Bazeli ndodhet nё Zvicёr. Ба--- с- н---- в- Ш---------.
B---- s- n---- w- S------------.
   
A mund t’ju prezantoj me zotin Myler? См--- л- д- в- г- п--------- г--------- М----?
S---- l- d- w- g- p--------- g--------- M----?
Ai ёshtё i huaj. То- е с------.
T-- j- s-------.
Ai flet disa gjuhё. То- з------ п----- ј-----.
T-- s------ p----- ј------.
   
Ёshtё hera e parё qe jeni kёtu? Да-- с-- о--- п- п-- п--?
D--- s-- o--- p- p-- p--?
Jo, vitin e kaluar isha kёtu. Не- ј-- в--- б-- о--- м------- г-----.
N-- ј-- w--- b-- o--- m------- g-----.
Por vetёm pёr njё javё. Но с--- е--- с------.
N- s--- j---- s-------.
   
A ju pёlqen kёtu te ne? Ка-- В- с- д----- к-- н--?
K--- W- s- d----- k-- n--?
Shumё mirё. Njerёzit janё tё sjellshёm. Мн--- д----. Л----- с- љ------.
M---- d----. L----- s- l-------.
Dhe natyra mё pёlqen shumё. И о-------- м- с- д----- и--- т---.
I o-------- m- s- d----- i--- t---.
   
Çfarё profesioni keni? Шт- с-- п- з-------?
S---- s-- p- s-------?
Jam pёrkthyes. Ја- с-- п---------.
Ј-- s-- p------------.
Unё pёrkthej libra. Ја- п--------- к----.
Ј-- p--------- k----.
   
Vetёm jeni kёtu? Да-- с-- с--- о---?
D--- s-- s--- o---?
Jo, gruaja ime / burri im ёshtё gjithashtu kёtu. Не- м----- с------ / м---- с----- е и--- т--- о---.
N-- m----- s------ / m---- s----- j- i--- t--- o---.
Dhe atje janё tё dy fёmijёt e mi. А т--- с- м---- д-- д---.
A t--- s- m---- d-- d----.