Shqip » Maqedonisht   Bisedё e shkurtёr 3


22 [njёzetedy]

Bisedё e shkurtёr 3

-

22 [дваесет и два]
22 [dwaeset i dwa]

Мал разговор 3
Mal rasgowor 3

22 [njёzetedy]

Bisedё e shkurtёr 3

-

22 [дваесет и два]
22 [dwaeset i dwa]

Мал разговор 3
Mal rasgowor 3

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipмакедонски
A pini duhan? Пу---- л-?
P------- l-?
Mё pёrpara pija. По---- д-.
P----- d-.
Por tani nuk pi mё. Но с--- н- п---- п-----.
N- s--- n- p------ p-----.
   
A bezdiseni, nё qoftё se pi duhan? Ќе В- п---- л-- а-- ј-- п----?
C- W- p------- l-- a-- ј-- p------?
Jo, absolutisht jo. Не- в------ н-.
N-- w-------- n-.
Nuk bezdisem. То- н- м- п----.
T-- n- m- p-------.
   
Doni tё pini diçka? Ќе с- н------ л- н----?
C- s- n------ l- n------?
Njё konjak? Ед-- к----?
E--- k----?
Jo, mё mirё njё birrё. Не- п------ е--- п---.
N-- p------ j---- p---.
   
A udhёtoni shumё? Па------ л- м----?
P------- l- m----?
Po, nё tё shumtёn e rasteve pёr punё. Да- т-- с- н------- с------- п-------.
D-- t-- s- n---------- s--------- p-------.
Por tani po bёjmё pushime kёtu. Но с--- с-- о--- н- о----.
N- s--- s-- o--- n- o----.
   
Sa vapё! Ка--- г---------
K---- g----------!
Po, tani ёshtё me tё vёrtetё nxehtё. Да- д---- е н-------- ж----.
D-- d---- j- n-------- s--------.
A dalim nё ballkon? Од--- н- б-------.
O---- n- b-------.
   
Nesёr kёtu ka festё. Ут-- о--- ќ- и-- з-----.
U--- o--- c- i-- s-----.
A do tё vini dhe ju? Ќе д------ л- и В--?
C- d------ l- i W--?
Po, edhe ne jemi tё ftuar. Да- и н-- и--- т--- с-- п-------.
D-- i n-- i--- t--- s-- p-------.