Shqip » Maqedonisht   Nё restorant 3


31 [tridhjetёenjё]

Nё restorant 3

-

31 [триесет и еден]
31 [trieset i jeden]

Во ресторан 3
Wo restoran 3

31 [tridhjetёenjё]

Nё restorant 3

-

31 [триесет и еден]
31 [trieset i jeden]

Во ресторан 3
Wo restoran 3

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipмакедонски
Dua njё antipastё. Ја- б- с---- / с----- е--- п---------.
Ј-- b- s---- / s----- j---- p---------.
Dua njё sallatё. Ја- б- с---- / с----- е--- с-----.
Ј-- b- s---- / s----- j---- s-----.
Dua njё supё. Ја- б- с---- / с----- е--- с---.
Ј-- b- s---- / s----- j---- s---.
   
Dua njё ёmbёlsirё. Ја- б- с---- / с----- е--- д-----.
Ј-- b- s---- / s----- j---- d-----.
Dua njё akullore me ajkё. Ја- б- с---- / с----- е--- с------- с- ш---.
Ј-- b- s---- / s----- j---- s------- s- s-----.
Dua fruta ose djathё. Ја- б- с---- / с----- о----- и-- с-----.
Ј-- b- s---- / s----- o------- i-- s-----.
   
Ne duam tё hamё mёngjes. Ни- с----- д- п---------.
N-- s----- d- p---------.
Ne duam tё hamё drekё. Ни- с----- д- р-----.
N-- s----- d- r--------.
Ne duam tё hamё darkё. Ни- с----- д- в-------.
N-- s----- d- w----------.
   
Çfarё doni pёr mёngjes? Шт- с----- з- п------?
S---- s----- s- p------?
Simite tё vogla me marmalatё dhe mjaltё? Ле----- с- м------- и м--?
L--------- s- m------- i m--?
Bukë të thekur me sallam dhe djathё? То-- с- к------ и с-----?
T--- s- k------ i s-----?
   
Njё vezё tё zier? Ед-- в----- ј----?
E--- w----- ј-----?
Njё vezё tё skuqur sy? Ед-- ј---- н- о--?
E--- ј----- n- o--?
Njё omёletё? Ед-- о----?
E--- o----?
   
Ju lutem edhe njё kos. Мо---- у--- е--- ј-----.
M----- u----- j---- ј-----.
Ju lutem kripё dhe piper. Мо---- у--- с-- и б----.
M----- u----- s-- i b----.
Ju lutem edhe njё gotё ujё. Мо---- у--- е--- ч--- в---.
M----- u----- j---- t-------- w---.