Shqip » Maqedonisht   Nё kopshtin zoologjik


43 [dyzetёetre]

Nё kopshtin zoologjik

-

43 [четириесет и три]
43 [tschetirieset i tri]

Во зоолошка градина
Wo sooloschka gradina

43 [dyzetёetre]

Nё kopshtin zoologjik

-

43 [четириесет и три]
43 [tschetirieset i tri]

Во зоолошка градина
Wo sooloschka gradina

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipмакедонски
Atje ёshtё kopshti zoologjik. Та-- е з--------- г------.
T--- j- s----------- g------.
Atje janё xhirafat. Та-- с- ж-------.
T--- s- s---------.
Ku janё arinjtё? Ка-- с- м------?
K--- s- m---------?
   
Ku janё elefantёt? Ка-- с- с--------?
K--- s- s--------?
Ku janё gjarpёrinjtё? Ка-- с- з-----?
K--- s- s-----?
Ku janё luanёt? Ка-- с- л-------?
K--- s- l-------?
   
Kam njё aparat fotografik. Ја- и--- е--- ф---------.
Ј-- i--- j---- f---------.
Kam dhe njё kamer filmike. Им-- и--- т--- и е--- ф------ к-----.
I--- i--- t--- i j---- f------ k-----.
Ku ka njё bateri? Ка-- и-- б-------?
K--- i-- b-------?
   
Ku janё pinguinёt? Ка-- с- п---------?
K--- s- p---------?
Ku janё kangurёt? Ка-- с- к--------?
K--- s- k--------?
Ku janё rinoceronёt? Ка-- с- н---------?
K--- s- n---------?
   
Ku ёshtё tualeti? Ка-- и-- т-----?
K--- i-- t-----?
Atje ёshtё njё kafe. Та-- и-- к-----.
T--- i-- k-----.
Atje ёshtё njё restorant. Та-- и-- р-------.
T--- i-- r-------.
   
Ku janё devetё? Ка-- с- к-------?
K--- s- k-------?
Ku janё gorillat dhe zebrat? Ка-- с- г------- и з------?
K--- s- g------- i s------?
Ku janё tigrat dhe krokodilët? Ка-- с- т-------- и к----------?
K--- s- t-------- i k----------?