Shqip » Maqedonisht   Pёrgatitjet pёr udhёtim


47 [dyzetёeshtatё]

Pёrgatitjet pёr udhёtim

-

47 [четириесет и седум]
47 [tschetirieset i sedum]

Подготовки за патување
Podgotowki sa patuwaɲe

47 [dyzetёeshtatё]

Pёrgatitjet pёr udhёtim

-

47 [четириесет и седум]
47 [tschetirieset i sedum]

Подготовки за патување
Podgotowki sa patuwaɲe

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipмакедонски
Ti duhet tё bёsh gati valixhen tonё! Мо--- д- г- с------- н----- к-----
M------ d- g- s--------- n------- k----!
S’duhet tё harrosh asgjё! Не с---- н---- д- з---------
N- s------ n------ d- s----------!
Tё duhet njё valixhe e madhe! По------ т- е е--- г---- к-----
P------- t- j- j---- g---- k----!
   
Mos harro pashaportёn! Не--- д- г- з-------- п-------
N---- d- g- s---------- p--------!
Mos harro biletёn e fluturimit! Не--- д- г- з-------- а--------- б-----
N---- d- g- s---------- a--------- b----!
Mos harro çeqet e udhёtimit! Не--- д- г- з-------- п--------- ч------
N---- d- g- s---------- p------------ t--------!
   
Merr kremin kundra-diellit me vete. Зе-- к---- з- с------ с- с---.
S--- k---- s- s--------- s- s---.
Merr syzet e diellit me vete. Зе-- г- о------ з- с---- с- с---.
S--- g- o--------- s- s----- s- s---.
Merr kapelen me vete. Зе-- г- ш------ з- с---- с- с---.
S--- g- s---------- s- s----- s- s---.
   
A do ta marrёsh njё hartё rruge me vete? Са--- л- д- з---- п---- к---- с- с---?
S------ l- d- s------ p---- k---- s- s---?
A do ta marrёsh njё guidё me vete? Са--- л- д- з---- т--------- в---- с- с---?
S------ l- d- s------ t------------ w------- s- s---?
A do ta marrёsh njё çadёr me vete? Са--- л- д- з---- ч---- с- с---?
S------ l- d- s------ t------- s- s---?
   
Mos harro pantallonat, kёmishat, çorapet. Ми--- н- п----------- к-------- ч-------.
M---- n- p----------- k---------- t----------.
Mos harro kravatat, rripat, xhaketat. Ми--- н- в------------ к------- с------.
M---- n- w------------ k--------- s------.
Mos harro pizhamat, kёmishat e natёs dhe bluzat. Ми--- н- п-------- н-------- и м------.
M---- n- p---------- n----------- i m-------.
   
Tё duhen kёpucё, sandale dhe çizme. Ти т------ ч----- с------ и ч----.
T- t------ t-------- s------ i t-------.
Tё duhen shami hundёsh, sapun dhe njё gёrshёrё thonjsh. Ти т------ џ---- м--------- с---- и е--- н----- з- н----.
T- t------ d----- m------------ s---- i j---- n-------- s- n----.
Tё duhet njё krёhёr, njё furçe dhёmbёsh dhe njё pastё dhёmbёsh. Ти т---- е--- ч----- е--- ч---- з- з--- и п---- з- з---.
T- t---- j---- t---------- j---- t------- s- s--- i p---- s- s---.