Shqip » Maqedonisht   Sport


49 [dyzetёenёntё]

Sport

-

49 [четириесет и девет]
49 [tschetirieset i dewet]

Спорт
Sport

49 [dyzetёenёntё]

Sport

-

49 [четириесет и девет]
49 [tschetirieset i dewet]

Спорт
Sport

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipмакедонски
A merresh me sport? Се з-------- л- с- с----?
S- s---------- l- s- s----?
Po, duhet tё lёviz. Да- м---- д- с- д-----.
D-- m---- d- s- d-------.
Unё shkoj nё njё klub sportiv. Ја- о--- в- е--- с------- к---.
Ј-- o--- w- j---- s------- k---.
   
Ne luajmё futboll. Ни- и----- ф-----.
N-- i----- f-----.
Ndonjёherё notojmё. По------- п------.
P---------- p------.
Ose ecim me biçikletё. Ил- в----- в--------.
I-- w----- w--------.
   
Nё qytetin tonё ndodhet njё stadium futbolli. Во н----- г--- и-- е--- ф-------- с------.
W- n------- g--- i-- j---- f-------- s------.
Ndodhet dhe njё pishinё me sauna. Ис-- т--- и-- и е--- б---- с- с----.
I--- t--- i-- i j---- b---- s- s----.
Ndodhet dhe njё shesh golfi. Им- и е--- и-------- з- г---.
I-- i j---- i---------- s- g---.
   
Çfarё shfaqet nё televizor? Шт- и-- н- т---------?
S---- i-- n- t---------?
Tani po luhet njё ndeshje futbolli. Во м------- и-- ф-------- н--------.
W- m------- i-- f-------- n--------.
Skuadra gjermane po luan kundёr asaj angleze. Ге--------- т-- и--- п----- а---------.
G---------- t-- i--- p----- a---------.
   
Kush fiton? Ко- п-------?
K-- p-------?
S’e kam idenё. Не--- п----.
N---- p----.
Pёr momentin janё barazim. Во м------- е н-------.
W- m------- j- n---------.
   
Arbitri vjen nga Belgjika. Фу--------- с----- е о- Б------.
F---------- s----- j- o- B------.
Tani ka njё 11 (njёmbёdhjetё) metёrsh. Се-- и-- п----.
S--- i-- p----.
Gol! 1 (njё) me 0 (zero)! Го-- Е--- с----- н----
G--- J---- s----- n---!