Shqip » Maqedonisht   Vende dhe gjuhё


5 [pesё]

Vende dhe gjuhё

-

5 [пет]
5 [pet]

Земји и јазици
Semјi i јasiczi

5 [pesё]

Vende dhe gjuhё

-

5 [пет]
5 [pet]

Земји и јазици
Semјi i јasiczi

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipмакедонски
Xhoni ёshtё nga Londra. Џо- е о- Л-----.
D--- j- o- L-----.
Londra ndodhet nё Britaninё e Madhe. Ло---- с- н---- в- А------.
L----- s- n---- w- A------.
Ai flet anglisht. То- з------ а-------.
T-- s------ a-------.
   
Maria ёshtё nga Madridi. Ма---- е о- М-----.
M----- j- o- M-----.
Madridi ndodhet nё Spanjё. Ма---- с- н---- в- Ш------.
M----- s- n---- w- S--------.
Ajo flet spanjisht. Та- з------ ш------.
T-- s------ s--------.
   
Petri dhe Marta janё nga Berlini. Пе--- и М---- с- о- Б-----.
P---- i M---- s- o- B-----.
Berlini ndodhet nё Gjermani. Бе---- с- н---- в- Г--------.
B----- s- n---- w- G--------.
Flisni ju te dy gjermanisht? Зб------- л- в-- д------- г--------?
S-------- l- w-- d-------- g--------?
   
Londra ёshtё njё kryeqytet. Ло---- е г----- г---.
L----- j- g----- g---.
Madridi dhe Berlini janё gjithashtu kryeqytete. Ма---- и Б----- с- и--- т--- г----- г------.
M----- i B----- s- i--- t--- g----- g------.
Kryeqytetet janё tё mёdhenj dhe tё zhurmshёm. Гл------ г------ с- г----- и б----.
G------- g------ s- g----- i b-------.
   
Franca ndodhet nё Europё. Фр------ с- н---- в- Е-----.
F-------- s- n---- w- J------.
Egjipti ndodhet nё Afrikё. Ег---- с- н---- в- А-----.
E----- s- n---- w- A-----.
Japonia ndodhet nё Azi. Ја------ с- н---- в- А----.
Ј------- s- n---- w- A----.
   
Kanadaja ndodhet nё Amerikёn e Veriut. Ка---- с- н---- в- С------ А------.
K----- s- n---- w- S------ A------.
Panamaja ndodhet nё Amerikёn Qendrore. Па---- с- н---- в- С----- А------.
P----- s- n---- w- S----- A------.
Brazili ndodhet nё Amerikёn e Jugut. Бр---- с- н---- в- Ј---- А------.
B----- s- n---- w- Ј------ A------.