Shqip » Maqedonisht   Nё qendrën tregtare


52 [pesёdhjetёedy]

Nё qendrën tregtare

-

52 [педесет и два]
52 [pedeset i dwa]

Во трговски центар
Wo trgowski czentar

52 [pesёdhjetёedy]

Nё qendrën tregtare

-

52 [педесет и два]
52 [pedeset i dwa]

Во трговски центар
Wo trgowski czentar

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipмакедонски
A shkojmё nё njё qendёr tregtare? Ќе о---- л- в- т--------- ц-----?
C- o---- l- w- t--------- c------?
Dua tё bёj pazar. Ја- м---- д- п--------.
Ј-- m---- d- p--------.
Dua tё blej shumё gjёra. Са--- м---- д- н------.
S---- m---- d- n------.
   
Ku janё artikujt e zyrave? Ка-- с- к------------- м---------?
K--- s- k-------------- m---------?
Mё duhen zarfe dhe letra. Ми т------ п------ и х------ з- п----.
M- t------ p------ i c------- s- p----.
Mё duhen stilolapsa dhe lapsa kimikë me ngjyra. Ми т------ п------ и м------.
M- t------ p------ i m------.
   
Ku janё mobiljet? Ка-- е м------?
K--- j- m------?
Mё duhet njё dollap dhe njё komo. Ми т---- е--- ш--- и е--- к-----.
M- t---- j---- s----- i j---- k-----.
Mё duhet njё tavolinё shkrimi dhe njё raft. Ми т---- е--- р------ м--- и е--- р----.
M- t---- j---- r------ m--- i j---- r----.
   
Ku janё lodrat? Ка-- с- и--------?
K--- s- i-----------?
Mё duhet njё kukull dhe njё arush. Ми т---- е--- к---- и е--- п------ м---.
M- t---- j---- k---- i j---- p-------- m------.
Mё duhet njё top dhe njё lojё shahu. Ми т---- е--- ф----- и е--- ш------- т----.
M- t---- j---- f----- i j---- s---------- t----.
   
Ku ёshtё vegla e punёs? Ка-- е а-----?
K--- j- a-----?
Mё duhet njё çekiç dhe njё pincё. Ми т---- е--- ч---- и е--- к-----.
M- t---- j---- t------- i j---- k-------.
Mё duhet njё trapano dhe njё kaçavidё. Ми т---- е--- д------- и е--- ш---------.
M- t---- j---- d---------- i j---- s------------.
   
Ku janё bizhuteritё? Ка-- е н------?
K--- j- n------?
Mё duhet njё zinxhir dhe njё byzylyk. Ми т---- е--- л---- и е--- н--------.
M- t---- j---- l------- i j---- n---------.
Mё duhet njё unazё dhe njё palё vёthё. Ми т---- е--- п----- и о-----.
M- t---- j---- p----- i o-----.