Shqip » Maqedonisht   Mohore 1


64 [gjashtёdhjetёekatёr]

Mohore 1

-

64 [шеесет и четири]
64 [scheeset i tschetiri]

Негирање 1
Negiraɲe 1

64 [gjashtёdhjetёekatёr]

Mohore 1

-

64 [шеесет и четири]
64 [scheeset i tschetiri]

Негирање 1
Negiraɲe 1

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipмакедонски
Nuk e kuptoj fjalёn. Ја- н- г- р------- з-----.
Ј-- n- g- r------- s-----.
Nuk e kuptoj fjalinё. Ја- н- ј- р------- р---------.
Ј-- n- ј- r------- r-------------.
Nuk e kuptoj kuptimin. Ја- н- г- р------- з--------.
Ј-- n- g- r------- s-----------.
   
mёsuesi на------- / у-----
n-------- / u-------l
A e kuptoni mёsuesin? Го р-------- л- н----------?
G- r-------- l- n----------?
Po, e kuptoj mirё. Да- ј-- г- р------- д----.
D-- ј-- g- r------- d----.
   
mёsuesja на--------- / у-------
n------------- / u---------a
A e kuptoni mёsuesen? Ја р-------- л- н------------?
Ј- r-------- l- n---------------?
Po, e kuptoj mirё. Да- ј-- ј- р------- д----.
D-- ј-- ј- r------- d----.
   
njerёzit лу--
l--e
A i kuptoni njerёzit? Ги р-------- л- л-----?
G- r-------- l- l-----?
Jo, nuk i kuptoj dhe aq mirё. Не- ј-- н- г- р------- с----- д----.
N-- ј-- n- g- r------- s----- d----.
   
shoqja пр--------
p--------a
A ke shoqe? Им--- л- п---------?
I---- l- p---------?
Po, kam. Да- и--- .
D-- i--- .
   
e bija / vajza ќе---
c---a
A keni vajzё? Им--- л- ќ----?
I---- l- c----?
Jo, s’ kam. Не- ј-- н---- ќ----.
N-- ј-- n---- c----.