Shqip » Maqedonisht   i madh – i vogёl


68 [gjashtёdhjetёetetё]

i madh – i vogёl

-

68 [шеесет и осум]
68 [scheeset i osum]

голем – мал
golem – mal

68 [gjashtёdhjetёetetё]

i madh – i vogёl

-

68 [шеесет и осум]
68 [scheeset i osum]

голем – мал
golem – mal

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipмакедонски
i madh dhe i vogёl го--- и м--
g---- i m-l
Elefanti ёshtё i madh. Сл---- е г----.
S----- j- g----.
Miu ёshtё i vogёl. Гл------ е м--.
G---------- j- m--.
   
i errёt dhe i çelёt те--- и с-----
t---- i s----l
Nata ёshtё e errёt. Но--- е т----.
N---- j- t----.
Dita ёshtё me dritё. Де--- е с-----.
D---- j- s-----.
   
i vjetёr dhe i ri ст-- и м---
s--- i m--d
Gjyshi ynё ёshtё shumё i vjetёr. На---- д--- е м---- с---.
N------- d--- j- m---- s---.
Para 70 vjetёsh ai ishte akoma i ri. Пр-- 70 г----- б--- у--- м---.
P--- 70 g----- b----- u----- m---.
   
i bukur dhe i shёmtuar уб-- и г--
u--- i g-d
Flutura ёshtё e bukur. Пе--------- е у----.
P---------- j- u----.
Merimanga ёshtё e shёmtuar. Па----- е г--.
P------ j- g--.
   
i trashё dhe i hollё де--- и с--- / т----
d---- i s--- / t---k
Njё grua 100 kile ёshtё e shёndoshё. Же-- с- 100 к-------- е д-----.
S----- s- 100 k-------- j- d-----.
Njё burrё 50 kile ёshtё i dobёt. Ма- с- 50 к-------- е с---.
M---- s- 50 k-------- j- s---.
   
i shtrenjtё dhe i lirё ск-- и е----
s--- i j----n
Makina ёshtё e shtrenjtё. Ав--------- е с---.
A---------- j- s---.
Gazeta ёshtё e lirё. Ве------ е е----.
W------- j- j-----.