Shqip » Maqedonisht   E shkuara 1


81 [tetёdhjetёenjё]

E shkuara 1

-

81 [осумдесет и еден]
81 [osumdeset i jeden]

Минато време 1
Minato wreme 1

81 [tetёdhjetёenjё]

E shkuara 1

-

81 [осумдесет и еден]
81 [osumdeset i jeden]

Минато време 1
Minato wreme 1

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipмакедонски
shkruaj пи----
p------a
Ai shkruajti njё letёr. То- н----- е--- п----.
T-- n------- j---- p----.
Dhe ajo shkruajti njё kartolinё. А т-- н----- е--- к-------.
A t-- n------- j---- k----------.
   
lexoj чи--
t-----a
Ai lexoi njё revistё. То- ч----- е--- с-------.
T-- t---------- j---- s-------.
Dhe ajo lexoi njё libёr. А т-- ч----- е--- к----.
A t-- t---------- j---- k----.
   
marr зе--
s--a
Ai mori njё cigare. То- з--- е--- ц-----.
T-- s--- j---- c------.
Ajo mori njё copё çokollatё. Та- з--- е--- п---- ч-------.
T-- s--- j---- p------- t----------.
   
Ai nuk ishte besnik, por ajo ishte besnike. То- б--- н------- н- т-- б--- в----.
T-- b----- n------- n- t-- b----- w----.
Ai ishte dembel, por ajo ishte e zellshme. То- б--- м------- н- т-- б--- в-----.
T-- b----- m------- n- t-- b----- w-----.
Ai ishte i varfёr, por ajo ishte e pasur. То- б--- с--------- н- т-- б--- б-----.
T-- b----- s----------- n- t-- b----- b-----.
   
Ai s’kishte lekё, por borxhe. То- н----- п---- т--- д------.
T-- n------- p---- t--- d------.
Ai s’kishte fat, por vetёm tersllёk. То- н----- с----- т--- м----.
T-- n------- s----- t--- m----.
Ai s’kishte sukses, por dёshtim. То- н----- у----- т--- н------.
T-- n------- u------ t--- n-------.
   
Ai nuk ishte i kёnaqur, por i pakёnaqur. То- н- б--- з--------- т--- н----------.
T-- n- b----- s--------- t--- n----------.
Ai nuk ishte i lumtur, por i trishtuar. То- н- б--- с------ т--- н-------.
T-- n- b----- s------ t--- n-------.
Ai nuk ishte simpatik, por ishte antipatik. То- н- б--- с---------- т--- н-----------.
T-- n- b----- s------------- t--- n--------------.