Shqip » Marathi   Bisedё e shkurtёr 2


21 [njёzetenjё]

Bisedё e shkurtёr 2

-

२१ [एकवीस]
21 [Ēkavīsa]

गप्पा २
gappā 2

21 [njёzetenjё]

Bisedё e shkurtёr 2

-

२१ [एकवीस]
21 [Ēkavīsa]

गप्पा २
gappā 2

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipमराठी
Nga vini? आप- क---- आ-- आ---?
ā---- k------ ā-- ā----?
Nga Bazeli. बा------.
B----------.
Bazeli ndodhet nё Zvicёr. बा--- स----------------- आ--.
B------ s------------------- ā--.
   
A mund t’ju prezantoj me zotin Myler? मी आ------- श------ म----- य---- ओ-- क--- द---.
M- ā------- ś------ m------ y----- ō----- k----- d---.
Ai ёshtё i huaj. ते व----- आ---.
T- v----- ā----.
Ai flet disa gjuhё. ते अ--- भ--- ब--- श----.
T- a---- b---- b--- ś-------.
   
Ёshtё hera e parё qe jeni kёtu? आप- इ-- प----- आ-- आ--- क-?
Ā---- i--- p--------- ā-- ā---- k-?
Jo, vitin e kaluar isha kёtu. ना--- म- म------ व---- ए--- इ-- आ-- ह---. / आ-- ह---.
N---- m- m------ v---- ē---- i--- ā-- h---. / Ā-- h---.
Por vetёm pёr njё javё. पण फ--- ए-- आ----------.
P--- p----- ē-- ā-------------.
   
A ju pёlqen kёtu te ne? आप------ इ-- क-- व----?
Ā------- i--- k--- v-----?
Shumё mirё. Njerёzit janё tё sjellshёm. खू- च------ ल-- ख--- च----- आ---.
K---- c------- l--- k------ c------ ā----.
Dhe natyra mё pёlqen shumё. मल- इ--- आ-------- प------ आ----.
M--- i----- ā-------- p--------- ā------.
   
Çfarё profesioni keni? आप-- व------ क-- आ--?
Ā---- v-------- k--- ā--?
Jam pёrkthyes. मी ए- अ------ आ--.
M- ē-- a-------- ā--.
Unё pёrkthej libra. मी प--------- अ----- क---. / क---.
M- p---------- a------ k-----. / K-----.
   
Vetёm jeni kёtu? आप- इ-- ए---- / ए------ आ--- क-?
Ā---- i--- ē------/ ē------- ā---- k-?
Jo, gruaja ime / burri im ёshtё gjithashtu kёtu. ना--- म--- प------ इ-- आ--. / म--- प---- इ-- आ---.
N---- m---- p-------- i--- ā--. / M---- p------- i--- ā----.
Dhe atje janё tё dy fёmijёt e mi. आण- त- म--- द-- म--- आ---.
Ā-- t- m---- d--- m--- ā----.