Shqip » Marathi   Pyes pёr rrugёn


40 [dyzet]

Pyes pёr rrugёn

-

४० [चाळीस]
40 [Cāḷīsa]

दिशा विचारणे
diśā vicāraṇē

40 [dyzet]

Pyes pёr rrugёn

-

४० [चाळीस]
40 [Cāḷīsa]

दिशा विचारणे
diśā vicāraṇē

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipमराठी
Mё falni! मा- क---
m---- k---!
A mund tё mё ndihmoni? आप- म--- म-- क-- श--- क-?
Ā---- m---- m----- k--- ś----- k-?
Ku ndodhet ndonjё restorant i mirё kёtu? इथ- ज----- च----- र------ क--- आ--?
I--- j--------- c------ r------ k---- ā--?
   
Ecni majtas, nё qoshe. त्-- क------- ड------ व--.
T-- k-------- ḍ------- v---.
Ecni pastaj pak drejt. मग थ------ स-- ज-.
M--- t-------- s----- j-.
Ecni pastaj 100 metra djathtas. मग उ------ श--- म--- ज-.
M--- u-------- ś------- m----- j-.
   
Mund tё merrni dhe autobusin. आप- ब--------- ज-- श---.
Ā---- b------------ j--- ś-----.
Mund tё merrni dhe tramvajin. आप- ट------------ ज-- श---.
Ā---- ṭ------------- j--- ś-----.
Mund tё udhёtoni dhe mbrapa meje. आप- आ----- क---- म----- म--------- य-- श---.
Ā---- ā----- k----- m----- m---------- y--- ś-----.
   
Si mund tё shkoj nё stadium? मी फ----- स---------- क-- ज-- श---? / क-- ज-- श---?
M- p-------- s------------ k--- j--- ś-----? / K--- j--- ś-----?
Kaloni urёn! पू- प-- क--.
P--- p--- k---.
Kaloni tunelin! बो-------- ज-.
B---------- j-.
   
Udhёtoni deri te semafori i tretё. ति---- ट------ स-------- प----------- ग--- च---- ज-.
T------ ṭ------- s---------- p------------- g--- c------- j-.
Kthehuni pastaj nё rrugёn e parё djathtas. नं-- त------ उ------ प------ र-------- व--.
N------ t------ u-------- p------ r--------- v---.
Udhёtoni pastaj drejt deri te kryqёzimi tjetёr. नं-- प------ इ------------- स-- ज-.
N------ p------- i------------------ s----- j-.
   
Mё falni, si mund tё shkoj nё aeroport? मा- क--- व---------- क-- ज----?
M---- k---- v------------- k--- j-----?
Mё mirё merrni metronё. आप- भ----- म---- न----- स----- उ----.
Ā---- b------ m---- n------- s------ u-----.
Udhёtoni deri te stacioni i fundit. अग-- श------- स----------- ट---- / ट------ ज- आ-- त--- उ---.
A---- ś-------- s--------------- ṭ----/ ṭ------ j- ā-- t---- u----.