Shqip » Marathi   Nё kopshtin zoologjik


43 [dyzetёetre]

Nё kopshtin zoologjik

-

४३ [त्रेचाळीस]
43 [Trēcāḷīsa]

प्राणीसंग्रहालयात
prāṇīsaṅgrahālayāta

43 [dyzetёetre]

Nё kopshtin zoologjik

-

४३ [त्रेचाळीस]
43 [Trēcāḷīsa]

प्राणीसंग्रहालयात
prāṇīsaṅgrahālayāta

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipमराठी
Atje ёshtё kopshti zoologjik. प्------------- त--- आ--.
p---------------- t---- ā--.
Atje janё xhirafat. ति-- ज---- आ---.
T---- j------ ā----.
Ku janё arinjtё? अस---- क--- आ---?
A----- k---- ā----?
   
Ku janё elefantёt? हत--- क--- आ---?
H---- k---- ā----?
Ku janё gjarpёrinjtё? सा- क--- आ---?
S--- k---- ā----?
Ku janё luanёt? सि-- क--- आ---?
S---- k---- ā----?
   
Kam njё aparat fotografik. मा------- क----- आ--.
M----------- k----- ā--.
Kam dhe njё kamer filmike. मा------- व------ क------- आ--.
M----------- v------ k--------- ā--.
Ku ka njё bateri? बॅ--- क--- आ--?
B----- k---- ā--?
   
Ku janё pinguinёt? पे------ क--- आ---?
P------- k---- ā----?
Ku janё kangurёt? का----- क--- आ---?
K------ k---- ā----?
Ku janё rinoceronёt? गे--- क--- आ---?
G---- k---- ā----?
   
Ku ёshtё tualeti? शौ---- क--- आ--?
Ś-------- k---- ā--?
Atje ёshtё njё kafe. ति-- ए- क--- आ--.
T---- ē-- k---- ā--.
Atje ёshtё njё restorant. ति-- ए- र--------- आ--.
T---- ē-- r--------- ā--.
   
Ku janё devetё? ऊं- क--- आ---?
Ū--- k---- ā----?
Ku janё gorillat dhe zebrat? गो---- आ-- झ----- क--- आ---?
G----- ā-- j----- k---- ā----?
Ku janё tigrat dhe krokodilët? वा- आ-- म--- क--- आ---?
V---- ā-- m----- k---- ā----?