Shqip » Marathi   i madh – i vogёl


68 [gjashtёdhjetёetetё]

i madh – i vogёl

-

६८ [अडुसष्ट]
68 [Aḍusaṣṭa]

मोठा – लहान
mōṭhā – lahāna

68 [gjashtёdhjetёetetё]

i madh – i vogёl

-

६८ [अडुसष्ट]
68 [Aḍusaṣṭa]

मोठा – लहान
mōṭhā – lahāna

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipमराठी
i madh dhe i vogёl मो-- आ-- ल---
m---- ā-- l----a
Elefanti ёshtё i madh. हत--- म--- अ---.
h---- m---- a----.
Miu ёshtё i vogёl. उं--- ल--- अ---.
U----- l----- a----.
   
i errёt dhe i çelёt का---- आ-- प--------
K------ ā-- p---------a
Nata ёshtё e errёt. रा--- क----- अ---.
r---- k------ a----.
Dita ёshtё me dritё. दि-- प-------- अ---.
D----- p---------- a----.
   
i vjetёr dhe i ri म्------ आ-- त---
M------ ā-- t----a
Gjyshi ynё ёshtё shumё i vjetёr. आम-- आ---- ख-- म------- आ---.
ā---- ā---- k---- m------ ā----.
Para 70 vjetёsh ai ishte akoma i ri. ७० व---------- त- त--- ह---.
70 V------------ t- t----- h---.
   
i bukur dhe i shёmtuar सु--- आ-- क----
S------ ā-- k----a
Flutura ёshtё e bukur. फु------ स---- आ--.
p----------- s------ ā--.
Merimanga ёshtё e shёmtuar. को-- क---- आ--.
K--- k----- ā--.
   
i trashё dhe i hollё लठ-- आ-- क--
L------ ā-- k---a
Njё grua 100 kile ёshtё e shёndoshё. १०- क--- व-- अ----- स----- ल--- आ--.
100 k--- v----- a------ s--- l------ ā--.
Njё burrё 50 kile ёshtё i dobёt. ५० क--- व-- अ----- प---- क-- आ--.
50 K--- v----- a------ p----- k---- ā--.
   
i shtrenjtё dhe i lirё मह-- आ-- स-----
M----- ā-- s----a
Makina ёshtё e shtrenjtё. गा-- म--- आ--.
g--- m----- ā--.
Gazeta ёshtё e lirё. वृ------- स----- आ--.
V---------- s----- ā--.