Shqip » Norvegjisht   Pije


12 [dymbёdhjetё]

Pije

-

12 [tolv]

Drikke

12 [dymbёdhjetё]

Pije

-

12 [tolv]

Drikke

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipnorsk
Unё pi çaj. Je- d------ t-.
Unё pi kafe. Je- d------ k----.
Unё pi ujё mineral. Je- d------ m----------.
   
A e pi çajin me limon? Dr----- d- t- m-- s-----?
A e pi kafenё me sheqer? Dr----- d- k---- m-- s-----?
A e pi ujin me akull? Dr----- d- v--- m-- i-?
   
Kёtu bёhet njё festë. He- e- d-- f---.
Njerёzit pijnё shampanjё. Fo---- d------ m--------- v--.
Njerёzit pijnё verё dhe birrё. Fo---- d------ v-- o- ø-.
   
A pi alkool? Dr----- d- a------?
A pi uiski? Dr----- d- w-----?
A pi kola me rum? Dr----- d- k--- m-- r--?
   
Shampanja nuk mё pёlqen. Je- l---- i--- m--------- v--.
Vera nuk mё pёlqen. Je- l---- i--- v--.
Birra nuk mё pёlqen. Je- l---- i--- ø-.
   
Bebi do qumёsht. Ba---- l---- m---.
Fёmija do kakao dhe lёng molle. Ba---- l---- k---- o- e--------.
Gruaja do lёng portokalli dhe lёng qitroje. Kv----- l---- a------------ o- g--------------.