Shqip » Norvegjisht   Fruta dhe perime


15 [pesёmbёdhjetё]

Fruta dhe perime

-

15 [femten]

Frukt og matvarer

15 [pesёmbёdhjetё]

Fruta dhe perime

-

15 [femten]

Frukt og matvarer

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipnorsk
Kam njё luleshtrydhe. Je- h-- e- j------.
Kam njё kivi dhe njё pjepёr. Je- h-- e- k--- o- e- m----.
Kam njё portokall dhe njё qitro. Je- h-- e- a------- o- e- g---------.
   
Kam njё mollё dhe njё mango. Je- h-- e- e--- o- e- m----.
Kam njё banane dhe njё ananas. Je- h-- e- b---- o- e- a-----.
Po bёj njё sallatё me fruta. Je- l---- f---------.
   
Unё ha njё fetë bukë të thekur. Je- s----- e- t----.
Unё ha njё fetë bukë të thekur me gjalpё. Je- s----- e- t---- m-- s---.
Unё ha njё fetë bukë të thekur me gjalpё dhe marmalatё. Je- s----- e- t---- m-- s--- o- s-------.
   
Unё ha njё sanduiç. Je- s----- e- s-------.
Unё ha njё sanduiç me margarinё. Je- s----- e- s------- m-- m-------.
Unё ha njё sanduiç me margarinё dhe domate. Je- s----- e- s------- m-- m------- o- t----.
   
Duam bukё dhe oriz. Vi t------ b--- o- r--.
Duam peshk dhe biftek. Vi t------ f--- o- b---.
Duam pica dhe makarona. Vi t------ p---- o- s-------.
   
Pёr çfarё kemi nevojё tjetёr? Hv- m-- t------ v-?
Na duhen karrota dhe domate pёr supёn. Vi t------ g-------- o- t------ t-- s-----.
Ku ka nje supermarket? Hv-- e- d-- e- m--------?