Shqip » Norvegjisht   Nё shtёpi


17 [shtatёmbёdhjetё]

Nё shtёpi

-

17 [sytten]

I huset

17 [shtatёmbёdhjetё]

Nё shtёpi

-

17 [sytten]

I huset

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipnorsk
Kёtu ёshtё shtёpia jonё. De--- e- h---- v---.
Lart ёshtё çatia. Ta--- e- ø-----.
Poshtё ёshtё bodrumi. Kj------- e- n---.
   
Mbrapa shtёpisё ёshtё kopshti. Ba- h---- e- d-- e- h---.
Para shtёpisё nuk ka rrugё. Fo--- h---- e- d-- i---- g---.
Pranё shtёpisё ka pemё. Ve- s---- a- h---- s--- d-- t---.
   
Kjo ёshtё banesa ime. De--- e- l---------- m--.
Kjo ёshtё kuzhina dhe banjoja. He- e- k-------- o- b----.
Atje ёshtё dhoma e ndenjes dhe dhoma e gjumit. De- e- s--- o- s---------.
   
Dera e shtёpisё ёshtё e mbyllur. In----------- e- l---.
Por dritaret janё tё hapura. Me- v------- e- å---.
Sot ёshtё nxehtё. De- e- v---- i d--.
   
Ne shkojmё nё dhomёn e ndenjes. Vi g-- i-- i s---.
Atje ёshtё njё divan dhe njё kolltuk. De- e- d-- e- s--- o- e- l-------.
Uluni! Væ------- s--- d--!
   
Atje ёshtё kompjuteri im. De- s--- d----------- m--.
Atje ёshtё magnetofoni im. De- s--- s------------- m---.
Televizori ёshtё i ri fare. TV-- e- g----- n-.