Shqip » Norvegjisht   Nё kuzhinё


19 [nёntёmbёdhjetё]

Nё kuzhinё

-

19 [nitten]

På kjøkkenet

19 [nёntёmbёdhjetё]

Nё kuzhinё

-

19 [nitten]

På kjøkkenet

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipnorsk
E ke kuzhinёn tё re? Ha- d- f--- n--- k------?
Çfarё do tё gatuash sot? Hv- s--- d- l--- i d--?
Gatuan me korent apo me gaz? Br---- d- e-------- k----- e---- g---------?
   
A ti pres qepёt? Sk-- j-- s----- o-- l----?
A ti qёroj patatet? Sk-- j-- s------ p-------?
A ta laj sallatёn? Sk-- j-- v---- s------?
   
Ku jane gotat? Hv-- e- g-------?
Ku janё enёt? Hv-- e- s-------?
Ku ёshtё kompleti? Hv-- e- b--------?
   
A ke hapёse kanaçesh? Ha- d- e- b--------?
A ke hapёse shishesh? Ha- d- e- f----------?
A ke tapёxjerrёse? Ha- d- e- k-----------?
   
Do e gatuash supёn te kjo tenxherja? Ko--- d- s----- i d---- g-----?
Do e skuqësh peshkun nё kёtё tigan? St---- d- f----- i d---- p-----?
Do i pjekёsh perimet te ky gril? Gr----- d- g---------- p- d---- g------?
   
Unё shtroj tavolinёn. Je- d----- b-----.
Kёtu janё thikat, pirunjtё dhe lugёt. He- e- k------- g------ o- s------.
Kёtu janё gotat, pjatat dhe picetat. He- e- g-------- t--------- o- s----------.