Shqip » Norvegjisht   Lidhёza bashkёrenditёse


98 [nёntёdhjetёetetё]

Lidhёza bashkёrenditёse

-

98 [nittiåtte]

Doble konjunksjoner

98 [nёntёdhjetёetetё]

Lidhёza bashkёrenditёse

-

98 [nittiåtte]

Doble konjunksjoner

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipnorsk
Udhёtimi ishte i bukur, por i lodhshёm. Re---- v-- f--- m-- d-- v-- f-- a-----------.
Treni ishte i pёrpiktё, por plot. To--- v-- p-------- m-- d-- v-- f-- f----.
Hoteli ishte i rehatshёm, por i shtrenjtё. Ho------ v-- k------- m-- d-- v-- f-- d---.
   
Ai merr ose autobusin ose trenin. Ha- t-- e---- b----- e---- t----.
Ai vjen ose sot nё mbrёmje ose nesёr nё mёngjes. Ha- k----- e---- i k---- e---- i m----- t-----.
Ai banon ose te ne ose nё hotel. Ha- b-- e---- h-- o-- e---- p- h-------.
   
Ai flet spanjisht dhe anglisht. Hu- s------ b--- s----- o- e------.
Ajo ka jetuar si nё Madrid ashtu edhe nё Londёr. Hu- h-- b--- i b--- M----- o- L-----.
Ajo njeh si Spanjёn ashtu edhe Anglinё. Hu- k------ b--- S----- o- E------.
   
Ai nuk ёshtё vetёm budalla por edhe dembel. Ha- e- i--- b--- d--- m-- o--- l--.
Ajo nuk ёshtё vetёm e bukur por edhe inteligjente. Hu- e- i--- b--- p--- m-- o--- i----------.
Ajo nuk flet vetёm gjermanisht por edhe frëngjisht. Hu- s------ i--- b--- t---- m-- o--- f-----.
   
Unё nuk luaj as piano as kitare. Je- s------ v----- p---- e---- g----.
Unё nuk mund tё kёrcejё as vals as samba. Je- d----- v----- v--- e---- s----.
S’dua as operёn as baletin. Je- l---- v----- o---- e---- b------.
   
Sa mё shpejt tё punosh, aq mё shpejt je gati. Jo f------ d- j------ d---- f------ b--- d- f-----.
Sa mё shpejt tё vish, aq mё shpejt mund tё shkosh. Jo t-------- d- k------ d---- t-------- k-- d- g-.
Sa mё tepёr tё plakesh, aq mё pak e vret mendjen. Jo e---- m-- b---- d---- t------- b--- m--.