Shqip » Polonisht   Nё kopshtin zoologjik


43 [dyzetёetre]

Nё kopshtin zoologjik

-

43 [czterdzieści trzy]

W zoo

43 [dyzetёetre]

Nё kopshtin zoologjik

-

43 [czterdzieści trzy]

W zoo

Kliko për të parë tekstin:   
Shqippolski
Atje ёshtё kopshti zoologjik. Ta- j--- z--.
Atje janё xhirafat. Ta- s- ż-----.
Ku janё arinjtё? Gd--- s- n-----------?
   
Ku janё elefantёt? Gd--- s- s-----?
Ku janё gjarpёrinjtё? Gd--- s- w---?
Ku janё luanёt? Gd--- s- l--?
   
Kam njё aparat fotografik. Ma- a----- f------------.
Kam dhe njё kamer filmike. Ma- t-- k----- w----.
Ku ka njё bateri? Gd--- j--- b------?
   
Ku janё pinguinёt? Gd--- s- p-------?
Ku janё kangurёt? Gd--- s- k------?
Ku janё rinoceronёt? Gd--- s- n--------?
   
Ku ёshtё tualeti? Gd--- j--- t------?
Atje ёshtё njё kafe. Ta- j--- k--------.
Atje ёshtё njё restorant. Ta- j--- r----------.
   
Ku janё devetё? Gd--- s- w--------?
Ku janё gorillat dhe zebrat? Gd--- s- g----- i z----?
Ku janё tigrat dhe krokodilët? Gd--- s- t------ i k--------?