Shqip » Polonisht   i madh – i vogёl


68 [gjashtёdhjetёetetё]

i madh – i vogёl

-

68 [sześćdziesiąt osiem]

duży – mały

68 [gjashtёdhjetёetetё]

i madh – i vogёl

-

68 [sześćdziesiąt osiem]

duży – mały

Kliko për të parë tekstin:   
Shqippolski
i madh dhe i vogёl du-- i m--y
Elefanti ёshtё i madh. Sł-- j--- d---.
Miu ёshtё i vogёl. My-- j--- m---.
   
i errёt dhe i çelёt ci---- – j---y
Nata ёshtё e errёt. No- j--- c-----.
Dita ёshtё me dritё. Dz--- j--- j----.
   
i vjetёr dhe i ri st--- i m---y
Gjyshi ynё ёshtё shumё i vjetёr. Na-- d------ j--- b----- s----.
Para 70 vjetёsh ai ishte akoma i ri. 70 l-- t--- b-- j------ m----.
   
i bukur dhe i shёmtuar pi---- i b-----i
Flutura ёshtё e bukur. Mo--- j--- p-----.
Merimanga ёshtё e shёmtuar. Pa--- j--- b------.
   
i trashё dhe i hollё gr--- – c---y
Njё grua 100 kile ёshtё e shёndoshё. Ko----- w----- 100 k--------- j--- g----.
Njё burrё 50 kile ёshtё i dobёt. Mę------- w----- 50 k--------- j--- c----.
   
i shtrenjtё dhe i lirё dr--- i t--i
Makina ёshtё e shtrenjtё. Sa------ j--- d----.
Gazeta ёshtё e lirё. Ga---- j--- t----.