Shqip » Portugalisht PT   Fruta dhe perime


15 [pesёmbёdhjetё]

Fruta dhe perime

-

15 [quinze]

Frutos e alimentos

15 [pesёmbёdhjetё]

Fruta dhe perime

-

15 [quinze]

Frutos e alimentos

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipportuguês PT
Kam njё luleshtrydhe. Eu t---- u- m------.
Kam njё kivi dhe njё pjepёr. Eu t---- u- k--- e u- m----.
Kam njё portokall dhe njё qitro. Eu t---- u-- l------ e u-- t------.
   
Kam njё mollё dhe njё mango. Eu t---- u-- m--- e u-- m----.
Kam njё banane dhe njё ananas. Eu t---- u-- b----- e u- a----- .
Po bёj njё sallatё me fruta. Eu f--- u-- s----- d- f----.
   
Unё ha njё fetë bukë të thekur. Eu c--- u-- t---- / t------.
Unё ha njё fetë bukë të thekur me gjalpё. Eu c--- u-- t---- / t------ c-- m-------.
Unё ha njё fetë bukë të thekur me gjalpё dhe marmalatё. Eu c--- u-- t---- / t------ c-- m------- e d---.
   
Unё ha njё sanduiç. Eu c--- u-- s-----.
Unё ha njё sanduiç me margarinё. Eu c--- u-- s----- c-- m--------.
Unё ha njё sanduiç me margarinё dhe domate. Eu c--- u-- s----- c-- m-------- e t-----.
   
Duam bukё dhe oriz. Nó- p--------- d- p-- e a----.
Duam peshk dhe biftek. Nó- p--------- d- p---- e b----.
Duam pica dhe makarona. Nó- p--------- d- p--- e e---------.
   
Pёr çfarё kemi nevojё tjetёr? Do q-- é q-- p--------- m---?
Na duhen karrota dhe domate pёr supёn. Nó- p--------- d- c------- e t------ p--- a s---.
Ku ka nje supermarket? On-- é q-- h- u- s-----------?