Shqip » Portugalisht PT   Nё shtёpi


17 [shtatёmbёdhjetё]

Nё shtёpi

-

17 [dezassete]

Em casa

17 [shtatёmbёdhjetё]

Nё shtёpi

-

17 [dezassete]

Em casa

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipportuguês PT
Kёtu ёshtё shtёpia jonё. Aq-- e--- a n---- c---.
Lart ёshtё çatia. Em c--- e--- o t------.
Poshtё ёshtё bodrumi. Em b---- e--- o p----.
   
Mbrapa shtёpisё ёshtё kopshti. At--- d- c--- h- u- q------.
Para shtёpisё nuk ka rrugё. À f----- d- c--- n-- h- n------ e------.
Pranё shtёpisё ka pemё. Ao l--- d- c--- h- á------.
   
Kjo ёshtё banesa ime. Aq-- e--- o m-- a----------.
Kjo ёshtё kuzhina dhe banjoja. Aq-- é a c------ e a c--- d- b----.
Atje ёshtё dhoma e ndenjes dhe dhoma e gjumit. Al- s-- a s--- (d- e----) e o q----- d- d-----.
   
Dera e shtёpisё ёshtё e mbyllur. A p---- d- c--- e--- f------.
Por dritaret janё tё hapura. Ma- a- j------ e---- a------.
Sot ёshtё nxehtё. Ho-- e--- c----.
   
Ne shkojmё nё dhomёn e ndenjes. Nó- v---- p--- a s--- (d- e----).
Atje ёshtё njё divan dhe njё kolltuk. Al- h- u- s--- e u-- p-------.
Uluni! Se------!
   
Atje ёshtё kompjuteri im. Al- e--- o m-- c---------.
Atje ёshtё magnetofoni im. Al- e--- a m---- a----------..
Televizori ёshtё i ri fare. A t-------- é n---.