Shqip » Portugalisht PT   Bisedё e shkurtёr 3


22 [njёzetedy]

Bisedё e shkurtёr 3

-

22 [vinte e dois]

Conversa 3

22 [njёzetedy]

Bisedё e shkurtёr 3

-

22 [vinte e dois]

Conversa 3

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipportuguês PT
A pini duhan? (V---) f---?
Mё pёrpara pija. An--------- s--.
Por tani nuk pi mё. Ma- a---- j- n-- f---.
   
A bezdiseni, nё qoftё se pi duhan? In--------- q-- e- f---?
Jo, absolutisht jo. Nã-- d- m--- a----.
Nuk bezdisem. Is-- n-- m- i-------.
   
Doni tё pini diçka? (V---) b--- a----- c----?
Njё konjak? Um c-------?
Jo, mё mirё njё birrё. Nã-- p------ u-- c------.
   
A udhёtoni shumё? (V---) v---- m----?
Po, nё tё shumtёn e rasteve pёr punё. Si-- s-- s-------- v------ d- n-------.
Por tani po bёjmё pushime kёtu. Ma- a---- e------ a--- d- f-----.
   
Sa vapё! Qu- c----!
Po, tani ёshtё me tё vёrtetё nxehtё. Si-- h--- e--- r-------- m---- c----.
A dalim nё ballkon? Va--- p--- a v------.
   
Nesёr kёtu ka festё. Am---- h- a--- u-- f----.
A do tё vini dhe ju? (V---) t----- v--?
Po, edhe ne jemi tё ftuar. Si-- n-- t----- f---- c---------.