Shqip » Portugalisht PT   Nё kopshtin zoologjik


43 [dyzetёetre]

Nё kopshtin zoologjik

-

43 [quarenta e três]

No jardim zoológico

43 [dyzetёetre]

Nё kopshtin zoologjik

-

43 [quarenta e três]

No jardim zoológico

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipportuguês PT
Atje ёshtё kopshti zoologjik. Al- é o j----- z--------.
Atje janё xhirafat. Al- e---- a- g------.
Ku janё arinjtё? On-- é q-- e---- o- u----?
   
Ku janё elefantёt? On-- é q-- e---- o- e--------?
Ku janё gjarpёrinjtё? On-- é q-- e---- a- c-----?
Ku janё luanёt? On-- é q-- e---- o- l----?
   
Kam njё aparat fotografik. Eu t---- u-- m------ f----------.
Kam dhe njё kamer filmike. Eu t----- t---- u-- c----- d- f-----.
Ku ka njё bateri? On-- é q-- e---- a- p-----?
   
Ku janё pinguinёt? On-- é q-- e---- o- p-------?
Ku janё kangurёt? On-- é q-- e---- o- c-------?
Ku janё rinoceronёt? On-- é q-- e---- o- r-----------?
   
Ku ёshtё tualeti? On-- é q-- h- u-- c--- d- b----?
Atje ёshtё njё kafe. Al- h- u- c---.
Atje ёshtё njё restorant. Al- h- u- r----------.
   
Ku janё devetё? On-- é q-- e---- o- c------?
Ku janё gorillat dhe zebrat? On-- é q-- e---- o- g------ e a- z-----?
Ku janё tigrat dhe krokodilët? On-- é q-- e---- o- t----- e o- c---------?