Shqip » Portugalisht PT   Sport


49 [dyzetёenёntё]

Sport

-

49 [quarenta e nove]

Desporto

49 [dyzetёenёntё]

Sport

-

49 [quarenta e nove]

Desporto

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipportuguês PT
A merresh me sport? Fa--- d-------?
Po, duhet tё lёviz. Si-- e- t---- d- m- m----.
Unё shkoj nё njё klub sportiv. Eu e---- n-- c---- d- d-------.
   
Ne luajmё futboll. Nó- j------ à b---.
Ndonjёherё notojmё. Às v---- v---- n----.
Ose ecim me biçikletё. Ou n-- v---- a---- d- b--------.
   
Nё qytetin tonё ndodhet njё stadium futbolli. Na n---- c----- h- u- e------.
Ndodhet dhe njё pishinё me sauna. Ta---- h- u-- p------ c-- s----.
Ndodhet dhe njё shesh golfi. E h- u- c---- d- g----.
   
Çfarё shfaqet nё televizor? O q-- é q-- e--- a d-- n- t--------?
Tani po luhet njё ndeshje futbolli. Ne--- m------ e--- a d-- u- j--- d- f------.
Skuadra gjermane po luan kundёr asaj angleze. A e----- a---- e--- a j---- c----- a e----- i------.
   
Kush fiton? Qu-- é q-- e--- a g-----?
S’e kam idenё. Nã- f--- i----.
Pёr momentin janё barazim. Ne--- m------ e---- e--------.
   
Arbitri vjen nga Belgjika. O á------ é d- B------.
Tani ka njё 11 (njёmbёdhjetё) metёrsh. Ag--- h- u- p------.
Gol! 1 (njё) me 0 (zero)! Go--- U- a z---!