Shqip » Portugalisht PT   Pjesёt e trupit


58 [pesёdhjetёetetё]

Pjesёt e trupit

-

58 [cinquenta e oito]

Partes do corpo

58 [pesёdhjetёetetё]

Pjesёt e trupit

-

58 [cinquenta e oito]

Partes do corpo

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipportuguês PT
Po vizatoj njё burrё. Eu d------ u- h----.
Nё fillim kokёn. Pr------ a c-----.
Burri mban njё kapele. O h---- t-- u- c-----.
   
Nuk i duken flokёt. Nã- s- v- o c-----.
Nuk i duken edhe veshёt. Ta---- n-- s- v--- a- o------.
Edhe kurrizi nuk i duket. As c----- t----- n-- s- v---.
   
Unё po i vizatoj sytё dhe gojёn. Eu d------ o- o---- e a b---.
Burri kёrcen dhe qesh. O h---- d---- e r-.
Burri ka njё hundё tё gjatё. O h---- t-- u- n---- c-------.
   
Ai mban njё shkop nё duar. El- t-- u-- b------ .
Ai mban dhe njё shall nё qafё. El- t----- t-- u- c------- n- p------.
Ёshtё dimёr dhe ftohtё. É i------ e e--- f---.
   
Krahёt i ka tё fuqishёm. Os b----- s-- f-----.
Edhe kёmbёt i ka tё fuqishme. As p----- t----- s-- f-----.
Burri ёshtё prej bore. O h---- é d- n---.
   
Ai nuk ka veshur pantallona dhe pallto. El- n-- t-- c------ n-- c-----.
Por burri nuk ka ftohtё. Ma- o h---- n-- e--- c-- f---.
Ai ёshtё njё njeri prej bore. El- é u- b----- d- n---.