Shqip » Portugalisht PT   Bёj pyetje 2


63 [gjashtёdhjetёetre]

Bёj pyetje 2

-

63 [sessenta e três]

Fazer perguntas 2

63 [gjashtёdhjetёetre]

Bёj pyetje 2

-

63 [sessenta e três]

Fazer perguntas 2

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipportuguês PT
Kam njё hobby. Eu t---- u- p---------.
Unё luaj tenis. Eu j--- t----.
Ku ka njё fushё tenisi? On-- é q-- h- u- c---- d- t----?
   
A ke ndonjё hobby? Te-- a---- p---------?
Unё luaj futboll. Eu j--- f------.
Ku ka njё fushё futbolli? On-- é q-- h- u- c---- d- f------?
   
Mё dhemb krahu. Dó---- o b----.
Mё dhemb kёmba dhe dora. Ta---- m- d--- o p- e a m--.
Ku ka njё doktor? On-- é q-- h- u- m-----?
   
Unё kam njё makinё. Eu t---- u- c----.
Unё kam edhe njё motorr. Ta---- t---- u-- m---.
Ku ka njё vend parkimi? On-- é q-- h- u- p----- d- e-------------?
   
Unё kam njё pulovёr. Eu t---- u- p------.
Unё kam edhe njё xhaketё dhe njё palё xhinse. Ta---- t---- u- c----- e u--- c----- d- g----.
Ku ёshtё lavatriçja? On-- é q-- e--- a m------ d- l----?
   
Unё kam njё pjatё. Eu t---- u- p----.
Unё kam njё thikё, njё pirun dhe njё lugё. Eu t---- u-- f---- u- g---- e u-- c-----.
Ku janё kripa dhe piperi? On-- é q-- e---- o s-- e a p------?