Shqip » Portugalisht PT   Urdhёrore 1


89 [tetёdhjetёenёntё]

Urdhёrore 1

-

89 [oitenta e nove]

Imperativo 1

89 [tetёdhjetёenёntё]

Urdhёrore 1

-

89 [oitenta e nove]

Imperativo 1

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipportuguês PT
Ti je kaq dembel – mos ji kaq dembel! És t-- p--------- – n-- s---- t-- p---------!
Ti fle gjatё – mos fli kaq gjatё! Tu d----- a-- m---- t---- – n-- d----- a-- t-- t----!
Ti vjen kaq vonё – mos eja kaq vonё! Tu v--- t-- t---- – n-- v----- t-- t----!
   
Ti qesh me zё kaq tё lartё – mos qesh me zё kaq tё lartё! Tu r----- t-- a--- – n-- r--- t-- a---!
Ti flet me zё kaq tё ulёt – mos flit me zё kaq tё ulёt! Tu f---- t-- b---- – n-- f---- t-- b----!
Ti pi shumё – mos pi kaq shumё! Tu b---- d- m--- – n-- b---- t----!
   
Ti pi shumё duhan – mos pi kaq shumё! Tu f---- d- m--- – n-- f---- t----!
Ti punon shumё – mos puno kaq shumё! Tu t-------- d- m--- – n-- t-------- t----!
Ti udhёton kaq shpejt – mos udhёto kaq shpejt! Tu v--- t-- d------- – n-- v-- t-- d-------!
   
Ngrihuni, zoti Myler! Le--------- S----- M-----!
Uluni, zoti Myler! Se------- S----- M-----!
Rrini ulur, zoti Myler! Fi--- s------- S----- M-----!
   
Kini durim! Te--- p--------!
Merrni kohёn qё ju duhet! Vá c-- c----!
Prisni njё moment! Es---- u- m------!
   
Kini kujdes! Te--- c------!
Jini tё pёrpiktё! Se-- p------!
Mos u tregoni budalla! Nã- s--- e------- /--!