Shqip » Portugalisht BR   Pije


12 [dymbёdhjetё]

Pije

-

12 [doze]

Bebidas

12 [dymbёdhjetё]

Pije

-

12 [doze]

Bebidas

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipportuguês BR
Unё pi çaj. Eu b--- c--.
Unё pi kafe. Eu b--- c---.
Unё pi ujё mineral. Eu b--- á--- m------.
   
A e pi çajin me limon? Vo-- b--- c-- c-- l----?
A e pi kafenё me sheqer? Vo-- b--- c--- c-- a-----?
A e pi ujin me akull? Vo-- b--- á--- c-- g---?
   
Kёtu bёhet njё festë. Aq-- h- u-- f----.
Njerёzit pijnё shampanjё. As p------ b---- e--------.
Njerёzit pijnё verё dhe birrё. As p------ b---- v---- e c------.
   
A pi alkool? Vo-- b--- á-----?
A pi uiski? Vo-- b--- u-----?
A pi kola me rum? Vo-- b--- C--- C--- c-- r--?
   
Shampanja nuk mё pёlqen. Eu n-- g---- d- e--------.
Vera nuk mё pёlqen. Eu n-- g---- d- v----.
Birra nuk mё pёlqen. Eu n-- g---- d- c------.
   
Bebi do qumёsht. O b--- g---- d- l----.
Fёmija do kakao dhe lёng molle. A c------ g---- d- c-------- e s--- d- m---.
Gruaja do lёng portokalli dhe lёng qitroje. A m----- g---- d- s--- d- l------ e d- s--- d- t------.