Shqip » Portugalisht BR   Nё kuzhinё


19 [nёntёmbёdhjetё]

Nё kuzhinё

-

19 [dezenove]

Na cozinha

19 [nёntёmbёdhjetё]

Nё kuzhinё

-

19 [dezenove]

Na cozinha

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipportuguês BR
E ke kuzhinёn tё re? Vo-- t-- u-- c------ n---?
Çfarё do tё gatuash sot? O q-- v--- q--- c------- h---?
Gatuan me korent apo me gaz? Vo-- c------ c-- u- f---- e------- o- c-- u- f---- a g--?
   
A ti pres qepёt? Vo- c----- a- c------?
A ti qёroj patatet? Vo- d-------- a- b------?
A ta laj sallatёn? Vo- l---- a s-----?
   
Ku jane gotat? On-- e---- o- c----?
Ku janё enёt? On-- e--- a l----?
Ku ёshtё kompleti? On-- e---- o- t-------?
   
A ke hapёse kanaçesh? Vo-- t-- u- a------ d- l----?
A ke hapёse shishesh? Vo-- t-- u- a------ d- g-------?
A ke tapёxjerrёse? Vo-- t-- u- s----------?
   
Do e gatuash supёn te kjo tenxherja? Vo-- c------ a s--- n---- p-----?
Do e skuqësh peshkun nё kёtё tigan? Vo-- f---- o p---- n---- f---------?
Do i pjekёsh perimet te ky gril? Vo-- a--- o- l------ n---- g-----?
   
Unё shtroj tavolinёn. Eu p---- a m---.
Kёtu janё thikat, pirunjtё dhe lugёt. Aq-- e---- a- f----- o- g----- e a- c-------.
Kёtu janё gotat, pjatat dhe picetat. Aq-- e---- o- c----- o- p----- e o- g----------.