Shqip » Portugalisht BR   Nё restorant 3


31 [tridhjetёenjё]

Nё restorant 3

-

31 [trinta e um]

No restaurante 3

31 [tridhjetёenjё]

Nё restorant 3

-

31 [trinta e um]

No restaurante 3

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipportuguês BR
Dua njё antipastё. Eu q---- u-- e------.
Dua njё sallatё. Eu q---- u-- s-----.
Dua njё supё. Eu q---- u-- s---.
   
Dua njё ёmbёlsirё. Eu q---- u-- s--------.
Dua njё akullore me ajkё. Eu q---- u- s------ c-- c--------.
Dua fruta ose djathё. Eu q---- f---- o- q-----.
   
Ne duam tё hamё mёngjes. Qu------ t---- o c--- d- m----.
Ne duam tё hamё drekё. Qu------ a------.
Ne duam tё hamё darkё. Qu------ j-----.
   
Çfarё doni pёr mёngjes? O q-- q--- p--- o c--- d- m----?
Simite tё vogla me marmalatё dhe mjaltё? Pã- c-- d--- e m--?
Bukë të thekur me sallam dhe djathё? Pã- t------ c-- p------- e q-----?
   
Njё vezё tё zier? Um o-- c-----?
Njё vezё tё skuqur sy? Um o-- e--------?
Njё omёletё? Um- o------?
   
Ju lutem edhe njё kos. Ma-- u- i------- p-- f----.
Ju lutem kripё dhe piper. Ma-- s-- e p------- p-- f----.
Ju lutem edhe njё gotё ujё. Ma-- u- c--- c-- á---- p-- f----.