Shqip » Portugalisht BR   Nё aeroport


35 [tridhjetёepesё]

Nё aeroport

-

35 [trinta e cinco]

No aeroporto

35 [tridhjetёepesё]

Nё aeroport

-

35 [trinta e cinco]

No aeroporto

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipportuguês BR
Dua tё rezervoj njё fluturim pёr Athinё. Eu q---- m----- u- v-- p--- A-----.
A ёshtё një fluturim direkt? É u- v-- d------?
Njё vend afёr dritares, ku s’pihet duhan. Um l---- n- j------ n----------- p-- f----.
   
Dua tё konfirmoj rezervimin. Eu q---- c-------- a m---- r------.
Dua tё anulloj rezervimin. Eu q---- c------- a m---- r------.
Dua tё ndryshoj rezervimin. Eu q---- t----- a m---- r------.
   
Kur niset avioni tjetёr pёr Romё? Qu---- s-- o p------ a---- p--- R---?
A ka dhe dy vende bosh? Ai--- t-- d--- l------?
Jo, kemi vetёm njё vend bosh. Nã-- s- t---- u- l---- d---------.
   
Kur do tё ulemi nё tokё? Qu---- a-------------?
Kur arrijmё atje? Qu---- c---------?
Kur niset autobusi nё qendёr? Qu---- s-- u- ô----- p--- o c----- d- c-----?
   
Valixhja juaj ёshtё kjo? Es-- é a s-- m---?
Çanta juaj ёshtё kjo? Es-- é a s-- b----?
Bagazhi juaj ёshtё ky? Es-- é a s-- b------?
   
Sa bagazh mund tё marr? Qu---- b------ p---- l----?
Njёzet kile. Vi--- q-----.
Çfarё, vetёm njёzet kile? O q--? S- v---- q-----?