Shqip » Portugalisht BR   Nё kopshtin zoologjik


43 [dyzetёetre]

Nё kopshtin zoologjik

-

43 [quarenta e três]

No jardim zoológico

43 [dyzetёetre]

Nё kopshtin zoologjik

-

43 [quarenta e três]

No jardim zoológico

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipportuguês BR
Atje ёshtё kopshti zoologjik. Al- é o j----- z--------.
Atje janё xhirafat. Al- e---- a- g------.
Ku janё arinjtё? On-- e---- o- u----?
   
Ku janё elefantёt? On-- e---- o- e--------?
Ku janё gjarpёrinjtё? On-- e---- a- c-----?
Ku janё luanёt? On-- e---- o- l----?
   
Kam njё aparat fotografik. Eu t---- u-- m------ f----------.
Kam dhe njё kamer filmike. Eu t----- t---- u-- f--------.
Ku ka njё bateri? On-- t-- u-- b------?
   
Ku janё pinguinёt? On-- e---- o- p-------?
Ku janё kangurёt? On-- e---- o- c-------?
Ku janё rinoceronёt? On-- e---- o- r-----------?
   
Ku ёshtё tualeti? On-- t-- u- b-------?
Atje ёshtё njё kafe. Al- t-- u- c---.
Atje ёshtё njё restorant. Al- t-- u- r----------.
   
Ku janё devetё? On-- e---- o- c------?
Ku janё gorillat dhe zebrat? On-- e---- o- g------ e a- z-----?
Ku janё tigrat dhe krokodilët? On-- e---- o- t----- e o- c---------?