Shqip » Portugalisht BR   Sport


49 [dyzetёenёntё]

Sport

-

49 [quarenta e nove]

Esportes

49 [dyzetёenёntё]

Sport

-

49 [quarenta e nove]

Esportes

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipportuguês BR
A merresh me sport? Vo-- p------ e------?
Po, duhet tё lёviz. Si-- e- p------ m- e--------.
Unё shkoj nё njё klub sportiv. Eu f-------- u- c---- e--------.
   
Ne luajmё futboll. Nó- j------ b---.
Ndonjёherё notojmё. Às v---- v---- n----.
Ose ecim me biçikletё. Ou n-- v---- a---- d- b--------.
   
Nё qytetin tonё ndodhet njё stadium futbolli. Na n---- c----- t-- u- e------.
Ndodhet dhe njё pishinё me sauna. Ta---- t-- u-- p------ c-- s----.
Ndodhet dhe njё shesh golfi. E t-- u- c---- d- g----.
   
Çfarё shfaqet nё televizor? O q-- t-- n- t--------?
Tani po luhet njё ndeshje futbolli. No m------ h- u- j--- d- f------.
Skuadra gjermane po luan kundёr asaj angleze. A e----- a----- j--- c----- a e----- i------.
   
Kush fiton? Qu-- e--- g-------?
S’e kam idenё. Nã- f--- i----.
Pёr momentin janё barazim. No m------ e--- e-------.
   
Arbitri vjen nga Belgjika. O á------ é d- B------.
Tani ka njё 11 (njёmbёdhjetё) metёrsh. Ag--- h---- u- p------.
Gol! 1 (njё) me 0 (zero)! Go-- U- a z---!