Shqip » Rusisht   Fruta dhe perime


15 [pesёmbёdhjetё]

Fruta dhe perime

-

15 [пятнадцать]
15 [pyatnadtsatʹ]

Фрукты и продукты
Frukty i produkty

15 [pesёmbёdhjetё]

Fruta dhe perime

-

15 [пятнадцать]
15 [pyatnadtsatʹ]

Фрукты и продукты
Frukty i produkty

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipрусский
Kam njё luleshtrydhe. У м--- е--- к-------.
U m---- y---- k-------.
Kam njё kivi dhe njё pjepёr. У м--- е--- к--- и д---.
U m---- y---- k--- i d----.
Kam njё portokall dhe njё qitro. У м--- е--- а------- и г--------.
U m---- y---- a------- i g--------.
   
Kam njё mollё dhe njё mango. У м--- е--- я----- и м----.
U m---- y---- y------ i m----.
Kam njё banane dhe njё ananas. У м--- е--- б---- и а-----.
U m---- y---- b---- i a-----.
Po bёj njё sallatё me fruta. Я д---- ф-------- с----.
Y- d----- f-------- s----.
   
Unё ha njё fetë bukë të thekur. Я е- т---.
Y- y-- t---.
Unё ha njё fetë bukë të thekur me gjalpё. Я е- т--- с м-----.
Y- y-- t--- s m-----.
Unё ha njё fetë bukë të thekur me gjalpё dhe marmalatё. Я е- т--- с м----- и д-----.
Y- y-- t--- s m----- i d------.
   
Unё ha njё sanduiç. Я е- б--------.
Y- y-- b--------.
Unё ha njё sanduiç me margarinё. Я е- б-------- с м---------.
Y- y-- b-------- s m---------.
Unё ha njё sanduiç me margarinё dhe domate. Я е- б-------- с м--------- и п--------.
Y- y-- b-------- s m--------- i p--------.
   
Duam bukё dhe oriz. На- н---- х--- и р--.
N-- n----- k---- i r--.
Duam peshk dhe biftek. На- н---- р--- и м---.
N-- n----- r--- i m----.
Duam pica dhe makarona. На- н---- п---- и с-------.
N-- n----- p------ i s-------.
   
Pёr çfarё kemi nevojё tjetёr? Чт- е-- н-- н----?
C--- y------ n-- n-----?
Na duhen karrota dhe domate pёr supёn. На- н---- м------ и п------- д-- с---.
N-- n----- m------ i p------- d--- s---.
Ku ka nje supermarket? Гд- т-- с----------?
G-- t-- s----------?