Shqip » Rusisht   Stinёt dhe moti


16 [gjashtёmbёdhjetё]

Stinёt dhe moti

-

16 [шестнадцать]
16 [shestnadtsatʹ]

Времена года и погода
Vremena goda i pogoda

16 [gjashtёmbёdhjetё]

Stinёt dhe moti

-

16 [шестнадцать]
16 [shestnadtsatʹ]

Времена года и погода
Vremena goda i pogoda

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipрусский
Kёto janё stinёt e vitit: Эт- в------ г----
E-- v------ g---:
pranvera, vera Ве---- л----
V----- l---,
vjeshta dhe dimri. ос--- и з---.
o---- i z---.
   
Vera ёshtё e nxehtё. Ле--- ж----.
L---- z-----.
Nё verё dielli shkёlqen. Ле--- с----- с-----.
L---- s----- s------.
Nё verё dalim shёtitje me qejf. Ле--- м- л---- х----- г-----.
L---- m- l----- k------ g------.
   
Dimri ёshtё i ftohtё. Зи--- х------.
Z---- k-------.
Nё dimёr bie borё ose shi. Зи--- и--- с--- и-- д----.
Z---- i--- s--- i-- d-----.
Nё dimёr rrimё nё shtёpi me qejf. Зи--- м- л---- б--- д---.
Z---- m- l----- b--- d---.
   
Ёshtё ftohtё. Хо-----.
K-------.
Bie shi. Ид-- д----.
I--- d-----.
Fryn erё. Ве-----.
V------.
   
Ёshtё ngrohtё. Те---.
T----.
Ёshtё ditë me diell. Со------.
S--------.
Ёshtё kohё e kthjellёt. Яс--.
Y----.
   
Si ёshtё moti sot? Ка--- с------ п-----?
K----- s------- p-----?
Sot ёshtё ftohtё. Се----- х------.
S------- k-------.
Sot ёshtё ngrohtё. Се----- т----.
S------- t----.