Shqip » Rusisht   Nё kopshtin zoologjik


43 [dyzetёetre]

Nё kopshtin zoologjik

-

43 [сорок три]
43 [sorok tri]

В зоопарке
V zooparke

43 [dyzetёetre]

Nё kopshtin zoologjik

-

43 [сорок три]
43 [sorok tri]

В зоопарке
V zooparke

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipрусский
Atje ёshtё kopshti zoologjik. Зо----- в-- т--.
Z------ v-- t--.
Atje janё xhirafat. Во- т-- ж-----.
V-- t-- z------.
Ku janё arinjtё? Гд- м------?
G-- m------?
   
Ku janё elefantёt? Гд- с----?
G-- s----?
Ku janё gjarpёrinjtё? Гд- з---?
G-- z---?
Ku janё luanёt? Гд- л---?
G-- l---?
   
Kam njё aparat fotografik. У м--- е--- ф----------.
U m---- y---- f----------.
Kam dhe njё kamer filmike. У м--- е--- в----------.
U m---- y---- v----------.
Ku ka njё bateri? Гд- б--------?
G-- b--------?
   
Ku janё pinguinёt? Гд- п-------?
G-- p-------?
Ku janё kangurёt? Гд- к------?
G-- k------?
Ku janё rinoceronёt? Гд- н-------?
G-- n-------?
   
Ku ёshtё tualeti? Гд- з---- т-----?
G-- z---- t-----?
Atje ёshtё njё kafe. Та- к---.
T-- k---.
Atje ёshtё njё restorant. Та- р-------.
T-- r-------.
   
Ku janё devetё? Гд- в-------?
G-- v--------?
Ku janё gorillat dhe zebrat? Гд- г------ и з----?
G-- g------ i z----?
Ku janё tigrat dhe krokodilët? Гд- т---- и к--------?
G-- t---- i k--------?