Shqip » Rusisht   Sport


49 [dyzetёenёntё]

Sport

-

49 [сорок девять]
49 [sorok devyatʹ]

Спорт
Sport

49 [dyzetёenёntё]

Sport

-

49 [сорок девять]
49 [sorok devyatʹ]

Спорт
Sport

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipрусский
A merresh me sport? Ты з---------- с------?
T- z------------- s------?
Po, duhet tё lёviz. Да- м-- н---- д--------.
D-- m-- n----- d---------.
Unё shkoj nё njё klub sportiv. Я х--- в с--------- с-----.
Y- k----- v s---------- s-------.
   
Ne luajmё futboll. Мы и----- в ф-----.
M- i------ v f-----.
Ndonjёherё notojmё. Ин---- м- п------.
I----- m- p-------.
Ose ecim me biçikletё. Ил- м- к------- н- в---------.
I-- m- k--------- n- v---------.
   
Nё qytetin tonё ndodhet njё stadium futbolli. В н---- г----- е--- ф--------- с------.
V n----- g----- y---- f--------- s------.
Ndodhet dhe njё pishinё me sauna. Ес-- т-- ж- б------ с с-----.
Y---- t-- z-- b------ s s-----.
Ndodhet dhe njё shesh golfi. И п------- д-- г----- т--- е---.
I p---------- d--- g----- t---- y----.
   
Çfarё shfaqet nё televizor? Чт- п--------- п- т---------?
C--- p---------- p- t---------?
Tani po luhet njё ndeshje futbolli. Ка- р-- и--- ф--------- м---.
K-- r-- i--- f--------- m----.
Skuadra gjermane po luan kundёr asaj angleze. Не--- и----- с а----------.
N----- i------ s a-----------.
   
Kush fiton? Кт- в---------?
K-- v----------?
S’e kam idenё. По----- н- и---.
P-------- n- i----.
Pёr momentin janё barazim. По-- н----.
P--- n------.
   
Arbitri vjen nga Belgjika. Су--- и- Б------.
S----- i- B------.
Tani ka njё 11 (njёmbёdhjetё) metёrsh. Се---- б---- о------------------ ш-------.
S------ b---- o------------------- s--------.
Gol! 1 (njё) me 0 (zero)! Го-- О--- – н----
G--- O--- – n---!