Shqip » Rusisht   Vende dhe gjuhё


5 [pesё]

Vende dhe gjuhё

-

5 [пять]
5 [pyatʹ]

Страны и языки
Strany i yazyki

5 [pesё]

Vende dhe gjuhё

-

5 [пять]
5 [pyatʹ]

Страны и языки
Strany i yazyki

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipрусский
Xhoni ёshtё nga Londra. Дж-- и- Л------.
D---- i- L------.
Londra ndodhet nё Britaninё e Madhe. Ло---- н-------- в В-------------.
L----- n---------- v V-------------.
Ai flet anglisht. Он г------ п-----------.
O- g------ p-----------.
   
Maria ёshtё nga Madridi. Ма--- и- М------.
M----- i- M------.
Madridi ndodhet nё Spanjё. Ма---- н-------- в И------.
M----- n---------- v I------.
Ajo flet spanjisht. Он- г------ п----------.
O-- g------ p----------.
   
Petri dhe Marta janё nga Berlini. Пё-- и М---- и- Б------.
P--- i M---- i- B------.
Berlini ndodhet nё Gjermani. Бе---- н-------- в Г-------.
B----- n---------- v G-------.
Flisni ju te dy gjermanisht? Вы о-- г------- п---------?
V- o-- g------- p----------?
   
Londra ёshtё njё kryeqytet. Ло---- э-- с------.
L----- e-- s-------.
Madridi dhe Berlini janё gjithashtu kryeqytete. Ма---- и Б----- т--- с------.
M----- i B----- t---- s-------.
Kryeqytetet janё tё mёdhenj dhe tё zhurmshёm. Ст----- б------ и ш-----.
S------- b-------- i s-------.
   
Franca ndodhet nё Europё. Фр----- н-------- в Е-----.
F-------- n---------- v Y------.
Egjipti ndodhet nё Afrikё. Ег---- н-------- в А-----.
Y------ n---------- v A-----.
Japonia ndodhet nё Azi. Яп---- н-------- в А---.
Y------- n---------- v A---.
   
Kanadaja ndodhet nё Amerikёn e Veriut. Ка---- н-------- в С------- А------.
K----- n---------- v S------- A------.
Panamaja ndodhet nё Amerikёn Qendrore. Па---- н-------- в Ц---------- А------.
P----- n---------- v T----------- A------.
Brazili ndodhet nё Amerikёn e Jugut. Бр------ н-------- в Ю---- А------.
B-------- n---------- v Y------ A------.