Shqip » Rusisht   Nё zyrёn e postёs


59 [pesёdhjetёenёntё]

Nё zyrёn e postёs

-

59 [пятьдесят девять]
59 [pyatʹdesyat devyatʹ]

На почте
Na pochte

59 [pesёdhjetёenёntё]

Nё zyrёn e postёs

-

59 [пятьдесят девять]
59 [pyatʹdesyat devyatʹ]

На почте
Na pochte

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipрусский
Ku ёshtё zyra mё e afёrt postare? Гд- б-------- о-------- п----?
G-- b----------- o--------- p-----?
A ёshtё larg deri te zyra mё e afёrt postare? До б--------- п------- д-----?
D- b----------- p-------- d-----?
Ku ёshtё kutia mё e afёrt postare? Гд- б-------- п------- я---?
G-- b---------- p-------- y-------?
   
Mё duhen disa pulla. Мн- н---- н-------- п------- м----.
M-- n----- n-------- p--------- m----.
Pёr njё kartolinё dhe njё letёr. Дл- о------- и д-- п-----.
D--- o------- i d--- p-----.
Sa ёshtё tarifa postare pёr nё Amerikё? Ск----- с---- п------- с--- в А------?
S------ s---- p-------- s--- v A------?
   
Sa peshon paketa? Ск----- в---- п------?
S------ v---- p------?
A mund ta dёrgoj me postё ajrore? Мо--- п------ э-- а---------?
M----- p------ e-- a----------?
Sa zgjat deri sa tё arrijё? Ко--- э-- д-----?
K---- e-- d-----?
   
Ku mund tё marr nё telefon? От---- я м--- п--------?
O----- y- m--- p--------?
Ku ёshtё kabina mё e afёrt telefonike? Гд- б-------- т--------- б----?
G-- b----------- t---------- b----?
A keni karta telefoni? У В-- е--- т--------- к-------?
U V-- y---- t---------- k--------?
   
A keni njё numerator telefonik? У В-- е--- т--------- к----?
U V-- y---- t---------- k----?
A e dini prefiksin e Austrisё? Вы з----- к-- А------?
V- z------ k-- A------?
Njё moment, po e shikoj. Се------ я п-------.
S------- y- p--------.
   
Linja ёshtё gjithmonё e zёnё. Ли--- в-- в---- з-----.
L----- v-- v----- z------.
Cilit numёr i keni rёnё? Ка--- н---- В- н------?
K---- n---- V- n------?
Duhet ti bini nё fillim zeros. Сн----- В- д----- н------ н----
S------- V- d------ n------ n---!