Shqip » Sllovakisht   Fruta dhe perime


15 [pesёmbёdhjetё]

Fruta dhe perime

-

15 [pätnásť]

Ovocie a potraviny

15 [pesёmbёdhjetё]

Fruta dhe perime

-

15 [pätnásť]

Ovocie a potraviny

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipslovenčina
Kam njё luleshtrydhe. Má- j-----.
Kam njё kivi dhe njё pjepёr. Má- k--- a m----.
Kam njё portokall dhe njё qitro. Má- p------- a g---------.
   
Kam njё mollё dhe njё mango. Má- j----- a m----.
Kam njё banane dhe njё ananas. Má- b---- a a-----.
Po bёj njё sallatё me fruta. Ro--- o----- š----.
   
Unё ha njё fetë bukë të thekur. Je- t----.
Unё ha njё fetë bukë të thekur me gjalpё. Je- t---- s m-----.
Unё ha njё fetë bukë të thekur me gjalpё dhe marmalatё. Je- t---- s m----- a m---------.
   
Unё ha njё sanduiç. Je- s------.
Unё ha njё sanduiç me margarinё. Je- s------ s m---------.
Unё ha njё sanduiç me margarinё dhe domate. Je- s------ s m--------- a p---------.
   
Duam bukё dhe oriz. Po--------- c----- a r---.
Duam peshk dhe biftek. Po--------- r--- a s-----.
Duam pica dhe makarona. Po--------- p---- a š------.
   
Pёr çfarё kemi nevojё tjetёr? Čo e--- p----------?
Na duhen karrota dhe domate pёr supёn. Do p------- p---------- m---- a p--------.
Ku ka nje supermarket? Kd- j- s----------?