Shqip » Sllovakisht   Nё kuzhinё


19 [nёntёmbёdhjetё]

Nё kuzhinё

-

19 [devätnásť]

V kuchyni

19 [nёntёmbёdhjetё]

Nё kuzhinё

-

19 [devätnásť]

V kuchyni

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipslovenčina
E ke kuzhinёn tё re? Má- n--- k------?
Çfarё do tё gatuash sot? Čo c---- d--- v----?
Gatuan me korent apo me gaz? Va--- n- e-------- a---- n- p----?
   
A ti pres qepёt? Má- n------- c-----?
A ti qёroj patatet? Má- o----- z------?
A ta laj sallatёn? Má- u--- š----?
   
Ku jane gotat? Kd- s- p-----?
Ku janё enёt? Kd- j- r---?
Ku ёshtё kompleti? Kd- j- p-----?
   
A ke hapёse kanaçesh? Má- o------ n- k-------?
A ke hapёse shishesh? Má- o------ n- f----?
A ke tapёxjerrёse? Má- v------?
   
Do e gatuash supёn te kjo tenxherja? Va--- p------- v t---- h----?
Do e skuqësh peshkun nё kёtё tigan? Vy------ r--- n- t---- p------?
Do i pjekёsh perimet te ky gril? Gr------ z------- n- t---- g----?
   
Unё shtroj tavolinёn. Pr-------- s---.
Kёtu janё thikat, pirunjtё dhe lugёt. Tu s- n---- v------- a l------.
Kёtu janё gotat, pjatat dhe picetat. Tu s- p------ t------ a s-------.