Shqip » Sllovakisht   Bisedё e shkurtёr 2


21 [njёzetenjё]

Bisedё e shkurtёr 2

-

21 [dvadsaťjeden]

Krátky rozhovor 2

21 [njёzetenjё]

Bisedё e shkurtёr 2

-

21 [dvadsaťjeden]

Krátky rozhovor 2

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipslovenčina
Nga vini? Od---- s--?
Nga Bazeli. Z B-------.
Bazeli ndodhet nё Zvicёr. Ba----- j- v- Š----------.
   
A mund t’ju prezantoj me zotin Myler? Sm--- V-- p--------- p--- M------?
Ai ёshtё i huaj. Je t- c-------.
Ai flet disa gjuhё. Ov---- n------- j------.
   
Ёshtё hera e parё qe jeni kёtu? St- t- p- p--- r--?
Jo, vitin e kaluar isha kёtu. Ni-- b-- s-- t- u- m----- r--.
Por vetёm pёr njё javё. Al- l-- j---- t-----.
   
A ju pёlqen kёtu te ne? Ak- s- V-- u n-- p---?
Shumё mirё. Njerёzit janё tё sjellshёm. Ve--- s- m- t- p---. Ľ---- s- m---.
Dhe natyra mё pёlqen shumё. A k------ s- m- p--- t---.
   
Çfarё profesioni keni? Ak- m--- p--------?
Jam pёrkthyes. So- p----------.
Unё pёrkthej libra. Pr------- k----.
   
Vetёm jeni kёtu? St- t- s-- (s---)?
Jo, gruaja ime / burri im ёshtё gjithashtu kёtu. Ni-- m--- ž--- (m-- m--) j- t- t---.
Dhe atje janё tё dy fёmijёt e mi. A t-- s- o-- m--- d---.