Shqip » Sllovakisht   Bisedё e shkurtёr 3


22 [njёzetedy]

Bisedё e shkurtёr 3

-

22 [dvadsaťdva]

Krátky rozhovor 3

22 [njёzetedy]

Bisedё e shkurtёr 3

-

22 [dvadsaťdva]

Krátky rozhovor 3

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipslovenčina
A pini duhan? Fa-----?
Mё pёrpara pija. Ni----- s-- f-----.
Por tani nuk pi mё. Al- t---- u- n-------.
   
A bezdiseni, nё qoftё se pi duhan? Bu-- v-- v----- a- b---- f-----?
Jo, absolutisht jo. Vô--- n--.
Nuk bezdisem. Ne---- m- t-.
   
Doni tё pini diçka? Pr----- s- n---- n- p----?
Njё konjak? Ko---?
Jo, mё mirё njё birrё. Ni-- r----- p---.
   
A udhёtoni shumё? Ce------- v---?
Po, nё tё shumtёn e rasteve pёr punё. Án-- v------- s- t- s------- c----.
Por tani po bёjmё pushime kёtu. Al- t---- s-- t- n- d--------.
   
Sa vapё! To j- a-- h-------!
Po, tani ёshtё me tё vёrtetё nxehtё. Án-- d--- j- s------- v---- h-----.
A dalim nё ballkon? Po--- n- b-----.
   
Nesёr kёtu ka festё. Za---- t- b--- p----.
A do tё vini dhe ju? Pr----- t---?
Po, edhe ne jemi tё ftuar. Án-- t--- s-- p------.